info@netkon.com.tr

+0212 224 90 94

Bakım ve Destek

 

Günümüzde çimento fabrikalarında kaliteli ürün üretmek tek ve öncelikli hedef değildir. Modern işletmeler ürünün sevk edilmesi sırasında performans artışı ve servis kalite artışı sağlayan çözümlere sahip olmayı hedef olarak benimsemiştir.

Çünkü çimento sevkiyatı yapılan yerler kritik beton üretim tesisleridir. Doğru ürün, doğru zaman, doğru belgelendirme ve izlenebilirlik kritik önemdeki müşterilere hizmet için vazgeçilmez unsurdur.

nGATE® KGDS ile çimento fabrikalarında kantarlar, dökme çimento dolum kantarları, torbalı çimento peronları, araç park alanı, ocaklar, kırıcılar gibi ayrı ayrı kontrol edilen yerler tek bir kontrol merkezinden yönlendiriliyor, izleniyor ve kontrol ediliyor olacaktır.

nGATE® KGDS; araç hareketinin olduğu bütün yerlerde insanlı ve insansız operasyonlar için kullanılabilir. Aracın işlem noktalarının arasına ( Paketleme, Kantar, Kapı Güvenlik, Park Alanı, Kırıcı vs) bağlantı ve izlenebilirlik sağlar.

Genellikle el yordamı ve insana bağlı olarak işletilen fabrika içi araç trafiğini düzenler. Kart sistemi, bilgi izleme ekranları, trafik ışıkları, blokaj sistemi gibi enstrümanları kullanarak sevkiyat/satış ve satın alma işlemleri için modern bir görünüm yanında müşteri memnuniyetinin artması, kayıp kaçağının engellenmesi ve performans artışı sağlar.

nGATE® KGDS’ye bu özelliği veren dizayn kriterleri kısaca şunlardır:

Sistem Mimarisi

 • Veri akışını merkezi planlama sisteminden (ERP) saha ekipmanlarına kadar çift yönlü olarak ve taşıyacak katmanlardan oluşur.
 • Her katman kendi içinde bağımsız işlem yapabilme imkanına sahiptir. Bu yapısı sayesinde veri akışının fiziki olarak sağlanamadığı durumlarda sistem kontrolsüz davranmaz.
 • Bileşenleri olarak seçilen yazılım ve donanım çözümleri (veritabanı, RFID okuyucu sistemi, PLC sistemleri, blokaj sistemleri vs) 7×24 kesintisiz çalışma imkanına sahiptir.
 • Bileşenleri ağ üzerinden veri paylaşım özelliğindedir. Bu sayede, sistem fabrika ağının her yere kolayca yaygınlaşabilir.
 • Yapısı gereği küçük/orta işletmelerden büyük işletmelere kadar birçok tesis için kurulum yapılabilir.

 

PROGRAMIN SAĞLADIKLARI :

 1. Paketleme Yönetimi
 2. Kamyon Kantarları Yönetimi
 3. İnsansız Kantar
 4. Kırıcı Araç Yönetimi
 5. Ocak Hareketleri Yönetimi
 6. Dahili Nakliye Yönetimi

 

Help-Desk